Zdravotnictví, sociální zabespečení

úhrada porodu

Dobry den,   chtela jsem se zeptat, pokud ve 33. tydnu tehotenstvi odcestuji na tyden do Nemecka a budu napr. predcasne rodit, zda se o me porodnice v Nemecku postara a VZP prevezme vydaje za porod.   Predem dekuji ... více »

Podpora

Dobrý den, je mi 21 let, studuji vysokou školu a za nedlouho budu bydlet s přítelem a nemám žádný příjem, chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na nějaké... více »

Rodičovský příspěvek

Dobrý den, moje kamarádka má přítele, on je Němec a žijí spolu v Německu. V srpnu minulého roku se jim narodila holčička, kamarádka porodila v České republice. Na&scar... více »

Svobodná matka

Dobrý podvečer,mám otázku jsem těhotná je mi 40let a mám velké děti,když příjdu o práci a budu na mateřské co kromě mateřské bubu pobírat,př&iac... více »

Dotaz

Dobrý den dostala jsem se do obtížné situace.Manžel tenhle měsíc prohrál celou výplatu na automatech,a nechal mě s mými dvěmi dětmi zcela bez prostředků.Odešla jsem k... více »

Částečně invalidní důchod

Dobrý den, mému manželovi byl přiznán částečný invalidní důchod - před více než 3 měsíci. Do té doby pobíral nemocenské dávky. Před t&iac... více »

Dotaz na invalidní důchod

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu.Mému manželovi byl odebrán invalidní důchod z důvodů,že se jeho zdrav.stav zhoršil"ano zzhoršil".Podal odvol&aac... více »

Placení poplatku za recept u osob trvale žijících v Domově poskytujícím sociální služby

Dobrý den, prosím o odpověď na otázku, je-li možné osvobodit klienty Domova se zvláštním režimem od poplatku za recept v lékárnách. Od poplatku u lék... více »

Sirotčí důchod

dobrý den,před 5lety mi zemřel přítel s kterým mám 7letého syna a před jeho umrtím jsme se chtěli vzít.Po jeho úmrtí  roku 2003   jsem dala n&... více »

Dotaz

Pracuji jiz od svych 18-ti let. Celou dobu jsem byla zamestnana a odvadela socialni pojisteni. Ted je mi 52 a dcera me pozvala do zahranici, kde hlidam vnucku. A nikde nepracuji. Platim pouze zravotni pojisteni. Chtela bych se zep... více »

Sekce obsahuje celkem 19 dotazů. Výše vypsáno 0 - 10

TOPlist