Rodinné právo

Hezký den,

nejprve bych chtěl poděkovat za takové internetové stránky. Myslím, že jsou užitečné a svého čténáře si jistě najdou. A teď k dotazu. Je možné se vyhnout soudnímu poplatku? Třeba když žalovaná částka je natolik vysoká, že 4% z této částky prostě nemám. Je to postavené na hlavu, žaluji někoho, protože mi vznikla škoda a poplatkem se vlastně ještě zvyšuje. Jde to tedy bez tohoto poplatku?

Hezký den,

taky děkujeme za pochvalu a povzbuzení v naší práci:)

Ano, existuje možnost se poplatku vyhnout. Ale může to být poměrně problematické.

O zproštění poplatku můžete požádat soud. V návrhu musíte uvést důvody, které Vám znemožńují soudní poplatek zaplatit. Nejčastěji se jedná o nízké příjmy, či případnou těžkou životní situaci. Pokud je někdo invalida, nezaměstnaný apod. a zároveń je sporná částka tak vysoká, že poplatek z ní převyšuje možnosti navrhovatele.

Pokud tyto důvody existují a jsou důvodné, pak Vás soud většinou poplatku zprostí. V opačném případě by tak odmítal ústavně zaručené právo na spravedlivý proces.

 

Dlužné výživné a otec ve výkonu trestu

Dobrý den, moc prosím o radu. Již 5let jsem rozvedená, syna mám po rozvodu v péči a bývalý muž má od r.2008 vyživovací povinnost 1500,- Kč. Platil vždy, jeden ... více »

Výživné a změna jména otce

Dobrý den, S partnerem, se kterým jsme žili ve společné domácnosti (nebyli jsme manželé) máme  dítě.(příjmení má moje). Partner byl zapsán d... více »

Vypořádání majetku po rozvodu

Dobrý den. Jsem již jeden rok rozvedena. Hned po rozvodu  jsem si nechala vypracovat u právníka porozvodové vyrovnání. Předem jsem se zeptala býváleho manžela co si ... více »

Výživné

Dobrý den   Mám dotaz,platim alymenty na syna 2500 Kč.Ale to mi nevadí jen chci vědět jak dlou se platí.Synovy bude letos v září 18 let,školu nedodělal a od lonské... více »

Svěření do péče

Dobrý den,chci se zeptat jak velkou šanci mám,abych dostal svou 4 letou dceru do vlastní péče.S manželkou jí máme oba dva rádi,ale ta mi oznámila,že se chce rozv&ea... více »

Svěření dítěte do vlastní péče

Dobrý den. Po osmi letech vztahu máme s přítelkyní šestileté dítě.Během osmi let neměla matka zaměstnání ani trvalý příjem (výjma mateřsk&... více »

Nemohu se s manželem dohodnout...

Dobrý den,moje sestra se bude rozvádět,ale její ještě manžel ji dělá stále problémy,stále ji vyhrožuje,že ji sebere děti(mají dvě děti,holčičku 4 roky a chl... více »

Predmanželska smlouva

Dobry den mam dotaz ohledně predmanželske smlouvy.Chteli by sme se s přítelem vzít ale on ma dluhy a exekuci na alimenty.zajimalo by me zda je možne udelat předmanželskou smlouvu ohledně dluhu, aby nesly na mu... více »

Zrušení trvalého bydliště

Dobrý den,ráda bych se Vás zeptala co mám udělat proto,abych syna mohla odhlásit z trvalého bydliště.Již jednou byl z bytu vykázán neboť nás slovně manžel... více »

Nesplnění závazku ze smlouvy o vypořádání SJM

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaké mám možnosti, když můj bývalý manžel nedodržel Smlouvu o vypořádání SJM a neuhradil mi ve stanovené lhůtě částk... více »

Sekce obsahuje celkem 474 dotazů. Výše vypsáno 0 - 10

TOPlist