Občanské právo

Získání vlastnictví bytu

Dobrý den. Rodiče za svého života koupili družstevní byt, jehož pořizovací cenu rovněž splatili. Maminka zemřela a otec se znovu oženil. Během trvání jeho druhého manžel... více »

Podílové vlastnictví

Dobrý den, vlastníme s družkou dům, každý ideální polovinu, její dospělý syn se ke mě chová špatně, mohu mu nějak zakázat v domě bydlet? Družka souhlas... více »

Žaloba

Dobrý den před nedávnem na nás byla podána exekuce naší švagrovou .Museli jsme prodat dům,exekuci jsme vyplatili.Ještě naž jsme ji vyplatili tak jsme ji poslali 3x2000kč... více »

Zpochynění darovací smlouvy

Dobrý den, mám dotaz ohledně majetku mého otce. Ovdověl a nyní je znovu ženatý. Jeho nová manželka (o 30 let mladší) vstoupila do svazku s dluhy, které za n&iacu... více »

Darovací smlouva

Dobrý den, rodiče přepsali nedávno 1/2 nemovitosti na bratra. Jak to bude s dědictvím k druhé 1/2 nemovitosti. Bude i z této druhé poloviny bratr dědit nějaký podí... více »

Vymáhání dluhu z USA

Dobrý den, můžete mi poradit jestli je v České Republice vymahatelné dlužná částka za lékařskou prohlídku v nemocnici v USA? Děkuji... více »

Hmotná odpovědnost

Hmotná odpovědnost  Dobrý den, prosím Vás o radu. Pracuji jako prodavačka v prodejně s textilem. Prodejna je samoobslužná, zákazníci mají přímý př&... více »

Zpochybnění napadnutí darovací smlouvy

Dobrý den, mám dotaz odledně darovací smlouvy na dům s věcným břemenem. Moje babička asi před 15ti lety darovala dům vnukovi,s tím, že v domě má doživotní užív&aac... více »

Rizika nevyplacení peněz, uložených do advokátní úschovy

  Dobrý den, hodlám prodat svůj rodinný dům. Podle dohody kupec složí peníze do advokátní úschovy a tyto peníze mám dostat po zapsání kup... více »

Dotaz ke koupi nemovitosti zatížené exekucí

Dobrý den,mám zájem o koupi nemovitosti,která je zatížená několika exekucemi. Jak postupovat,aby při vyplácení exekucí a předejít případnému ... více »

Sekce obsahuje celkem 887 dotazů. Výše vypsáno 0 - 10

TOPlist