Svěření do péče

Dobrý den,chci se zeptat jak velkou šanci mám,abych dostal svou 4 letou dceru do vlastní péče.S manželkou jí máme oba dva rádi,ale ta mi oznámila,že se chce rozvést.Přitom se o dceru více starám já,žena dává přednost svým koníčkům a kolikrát je celý dny mimo domov.Když dcera omarodí opět jsem to já kdo si bere volno, i přesto že moje manželka je nezaměstnaná,takže finančně se o rodinu také starám já.Vím že by to chtělo podrobnější informace ale je možné v dnešní době jako otec dostat dítě do své péče.Moc mi na ní záleží.

Dobrý den,

šance tam určitě být může. Chtělo by to o věci konkrétně popovídat a prodiskutovat a říci si možnosti. Určitě to není tak, že by se automaticky svěřovali děti do péče matkám,

ačkoliv tomu tak ve velké většíně případů je. Záleží samozřejmě na koncepci návrhu, jak ho odůvodníte, zda z něj soudce vycítí ten silný vztah, který ke svému dítě máte. V případě, kdy by byla šance na svěření dítěte malá, lze alternativně usilovat i o střídavou péči apod.

Doporučil bych Vám aby jste kontaktoval advokáta a o celé věci se s ním důkladně poradil, nebo konkrétněji rozepsal celou situaci. K dispozici jsme Vám samozřejmě i my v naší advokátní kanceláři, kde se na rodinné právo specializujeme.

Máte zájem o právní pomoc a poradu, pomoc on-line právníka či právní zastoupení v jakékoliv právní věci? Pak kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

Zpět   |   Nahoru

TOPlist