Svěření dítěte do vlastní péče

Dobrý den.

Po osmi letech vztahu máme s přítelkyní šestileté dítě.Během osmi let neměla matka zaměstnání ani trvalý příjem (výjma mateřské).Po rozchodu způsobené matkou ,která si našla jiného partnera a než vše vyšlo prasklo cca 4 měsíce jsem se staral po nocích o dítě.Vystěhoval jsem se s pronajatého bytu a pod pohrůžkou,že syna už neuvidím jsem nechal přepsat nájemní smlouvu na matku a zanechal v něm všechny movité věci,krom osobních.Matka dodnes nemá žádný trvalý pracovní poměr a stabilní příjem.O dítě se však řádně stará.Chtěl bych se zeptat,jakou mám šanci dostat syna do trvalé péče.V současné době vycházím maximálně vstříc a syna si odvážím,kdy matka potřebuje,v momentě kdybych si nenašel čas,dítě přespává různě po známych a kamarádkách.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

šance tu je. Jak však bude vysoká záleží na Vašem aktivním postoji a strategii, kterou zaujmete. Je velmi dobré vystupovat umírněně, věcně, logicky, z návrhu musí být zřejmá láska, kterou ke svému dítěti cítíte a velká míra obětavosti. Zcela nepominutelná bude i pomoc kvalitního advokáta, který Vám pomůže vše připravit a argumentačně vás na celou věc připraví. V případě, kdy by se ukázalo být svěření do Vaší péče málo pravděpodobné, lze operativně navrhovat i střídavou péči, která může být pro soudce v daných podmínkách akceptovatelnější, ale to už předbíhám.

V případě zájmu o právní pomoc či konzulataci mě kontaktujte.

 

Máte zájem o právní pomoc a poradu, pomoc on-line právníka či právní zastoupení v jakékoliv právní věci? Pak kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

Zpět   |   Nahoru

TOPlist