Svěření dítěte do péče

Dobrý den,

Chtěl jsem se zeptat s bývalou přítelkyní máme 2 holčičky.V lednu jsme se rozešli a soud rozhodl o svěření do péče obě děti jí.Starší dcera 5ti letá Anetka to těžce nesla a ponaléhání bydlí od července semnou.Matka to nechce řešit,papírově mi ji nechce dát,ikdyž tady bydlí.Navíc sice platím alimenty,ale nemám na to žádný doklad a ona mě vydírá,že mi dceru odebere.Když zavolá a já neudělám pokaždé co mi řekne vyhrožuje,že mi dceru odebere.Používá ji jako nástroj.Nepoptřebuji od ní peníze stači mi,aby dcera měla klid,k matce totiž vůbec nechce.Poraďte prosím co mám dělat.

                                                                 Děkuji Jiří

Předně je třeba, aby jste si schovával doklady o úhradě výživnýho. POkud nemáte doklad, tak je to jakoby jste výživny vůbec nehradil a matka si je toho určitě velmi dobře vědomá. Může se Vám tak stát, že budete nucen zpětně platit i několik desítek tisíc korun výživného zpětně, přesto, že jste je již jednou zaplatil.

Další věcí je, že pokud dcera žije dlouhodobě u Vás, bylo by možné požádat nově o její svěření soud do Vaší péče. Předtím by jste si měl ještě obstarat co nejvíce svědků, kteří by prokázali, že se má u Vás dcera velmi dobře, že je u ní plně postaráno a že je u Vás spokojená. Zároven už bych také navrhoval konzultace s odborem o péči o děti na Vašem úřadu - opatrovník který vystupoval u soudu a komunikujte s nimi ohledně možného svěření do péče, jak by to mělo vypadat, pozvěte je na kontrolu apod. Budete je totiž při případném soudním jednání potřebovat.

V případě zájmu o konkrétní právní pomoc či poradu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Zpět   |   Nahoru

TOPlist