Společné dluhy

Dobrý den...chtěla jsem se zeptat když jsem nebyla vdaná ale měla jsem přes čtyři roky druha a rozešli jsme se a máme společné dluhy tak zda se to bere podobně jako u manželů že to nebudu splácet sama ikdyž je dluh psaný na mě.Někde jsem slyšela že musíme být spolu tři roky a pak se to bere jako společný majetek apod......děkuji za odpověd..........

Dobrý den

je to trošku jinak. Pokud máte společné dluhy a vystupujete jako spoludlužníci či jako ručitelé je každý z Vás odpovědný za splácení dluhů. Společně a nerozdílně jste tedy odpovědni za úhradu. Věřitel tak může požadovat úhradu bud po jednom z Vás, nebo po obou současně. Pokud si tedy věřitel vybere Vás aby jste mu jeho pohledávku hradila, musíte tak učinit, jinak se vystavujete žaloby a následné exekuci. Věřitel přitom vůbec nemusí vyzývat k úhradě druhého ze spoludlužníků.

V případě že budete hradit částky plně, tedy i za svého bývalého přítele, máte možnost, resp. nárok na úhradu poloviny, která na přítele připadá a kterou jste prokazatelně věřiteli uhradila, se na něm domáhat i soudně.

To je ovšem problematické, pokud není přítel solventní.

V případě zájmu o kvalifikovanou právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Zpět   |   Nahoru

TOPlist