Rozvod

Dobrý den,

chci se zeptat na svěření dítěte do péče, od kolika let se nezletilé dítě může samo rozhodnout u kterého z rodičů chce žít ?

Dále by mě zajímalo ohledně společného jmění manželů. Od rodiču jsem dostala darem družstevní byt v době před uzavřením manželství, který mi byl převeden do osobního vlastnictví již v době trvání manželství. V katastru nemovitostí jsem zapsána jako majitelka pouze já. Má manžel nárok na nějaké majetkové vypořádání z tohoto bytu ?

Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

věkově to omezené není, spíše jde o to, zda dítě může kvalifikovaně a rozumně rozhodnout u kterého z rodičů chce žít a k tomu přistupují i další skutečnosti, sociální, zázemí apod. takže je to spíše komplexnější otázka.

Co se týká bytu tak pořízení bytu do osobního vlastnictví, které proběhlo v době manželství bude nutné vypořádat, protože do společného jmění manželů patří. Můžete však určitě od manželova podílu hodnoty bytu odečíst hodnotu družstevního podílu v době vzniku manželství - tedy jakou měrou jste se podílela na financování pořízení bytu do společného jmění manželů. Určitě doporučuji ohledně této věci se poradit s advokátem protože jde o velkou hodnotu.

V případě zájmu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Zpět   |   Nahoru

TOPlist