Potřebujeme pomoc

Dobrý den,

mého přítele Václava(20 let) vyhodil jeho otec z bytu před týdnem protože ho nemá rád a více má rád svého druhého mladšího syna který ,ale s ním nebydlí, bydlí se svou matkou. Jeho rodiče se rozvedli před skoro třemi lety od té doby ho otec vyhodil už třikrát a pokaždé se Václav vrátil protože ho otec citově vydíral. Tentokrát ho otec vyhodil o půlnoci a Václav neměl kam jít takže teď spí u mě , ale dlouho tu nemůže být protože tu s námi bydlí moje nemocná babička. Václav tedy o půlnoci šel ke mě přes les a jeho otec za ním běžel a zase ho citově vydíral a fyzicky ho napadal. Na druhý den ráno odjel jeho otec do Itálie a ještě předtím vyměnil všechny zámky aby se Václav nemohl dostat do bytu. Jeho sousedka má klíče od bytu ale odmítá je mu dát protože ji otec od Václava nařídil aby ho nepouštěla do bytu. Václav tam má všechny osobní věci od rodných listů až po školní potřeby. Václav byl na sociálce a tam mu řekli že má zajít na policii, na policii mu řekli že jestli sousedka nevydá klíče po dobrém tak má zavolat na 158 a pak že zavolají zámečníka. Byli jsme teda s Vaškem před domem a volali jsme na 158 protože sousedka odmítala vydat klíče. Václav to vysvětloval v telefonu paní policistce a ona mu řekla že posílá hlídky k němu. O pár minut později mu policistka volal že Václava do byu nemohou pustit protože nemá dekret a prý že mu ani nepomůže že tam má trvalé bydliště. Chtěla jsem se zeptat jestli na ty věci má Václav právo nebo ne nebo jestli to jde něják obejít. Václav ty věci potřebuje co nejdřív protože musí jít k lékaři a papíry má v tom bytě. Otec se vrátí až za 5 týdnů. Potřebujeme od vás pomoc. Předem moc děkuji za odpověď!

Dobrý den,

věc bych vyřešil rázně a jednoduše. Zavolejte zámečníka a nechte si od zámečníka zpřístupnit byt a zřejmě budete muset vyměnit zámek. Václav byt dlouhodobě užívá, má v něm trvalé bydliště a své věci, má proto právo i zajistit si do bytu přístup. Sousedce do toho jinak nic není a klíč si klidně může nechat.

Rozhodně se tedy nemůže jednat o vloupání, protože Václav je normálním uživatelem bytu. Samozřejmostí bude, že ihned po návratu otce mu Václav předá klíče od domu, aby mu nebránil v přístupu do bytu.

Zpět   |   Nahoru

TOPlist