Poplatek u lékaře

Dobrý den, měla bych dodatečný dotaz  k tomuto dotazu: http://www.mojepoplatky.cz/soudni-poplatky/poradna/pravni-poradna/dotazy-a-odpovedi/ostatni/poplatek-u-lekare-407.html

Pan doktor mi odpověděl takto: Vážená paní, výběr poplatků u lékaře je pro nás ze zákona č. 261/2007 Sb. povinný. Při výběru se přesně držíme metodického pokynu Ministerstva zdravotnictví ČR, který  vymezuje pravidla  výběru poplatků. U nás byste neplatila 30 Kč, pokud byste přišla skutečně jen pro výsledky, které by Vám předala sestra bez jakého koliv komentáře, bez lékařské zprávy, bez analýzy výsledků lékařem s diagnostickým souhrnem a bez vysvětelní uvedené problematiky. Termín klinické vyšetření nezahrnuje jen kontroly, při kterých je pacient fyzicky vyšetřen.

Stále si myslím, že jsem 30 Kč platit neměla. Pan doktor se mnou mluvil maximálně dvě minuty, žádná analýza výsledků neproběhla. Pouze zkonstatoval, že je vše v pořádku. Nejde mi o 30 Kč, ale o princip. Zajímalo by mne, zda se tedy skutečně platí i za předání výsledků s krátkým komentářem? Moc děkuji, D.

Přečtěte si přímo stanovisko k danému problému vydanému ministerstvem zdravotnictví a udělejte si vlastní názor

http://www.mojepoplatky.cz/zivotni-situace/kdy-poplatek-nemusite-platit----vyjimky-153.html

Pokud není provedeno klinické vyšetření, což žádný komentář není, pak se žádný poplatek vybírat nemá.

Zpět   |   Nahoru

TOPlist