Platební rozkaz

dobrý den,syn dostal pozvání k soudu.Měl dluh u ČS,který už vymáhala vymahačská agentura.Dluh splatil i s úroky-o měsíc později,než byl deadline,účet byl zrušen a s vědomím,že má vše vyřízeno odcestoval mimo republiku.Žádná upozornění na dluh (1690,-Kč)nedostal,protože by je splatil,tak jako učinil a neriskoval by zvýšení částky o úroky.Zřejmě si vymahačská agentura z uhrazeného dluhu stáhla provizi a na účet ČS poslala necelou částku.Tak si vysvětlujeme dluh-1690,-Kč,který nyní na synovi bez varování požadují u soudu.Kromě toho 8tis.odměna pro právníka věřitele.Jaké máme možnosti se bránit?Stačí předložit potvrzení o uhrazení částek?Vždyť jen na tomto základě byl účet zrušen,jinak by to banka neumožnila.Nic jiného v rukou nemáme a jsme bezmocní.Moc děkuji

Dobrý den,

ve Vašem případě bych doporučoval vyhledat právní zastoupení, kde Vám advokát poradí jak celou věc co nejlépe řešit a případně připraví kvalifikované podání.

Pokud v celém sporu zvítězíte, pak Vám náklady na advokáta bude muset zaplatit protistrana. Zde je rozhodující jakou částku na základě výzvy věřitel požadoval.

Pokud bylo uhrazeno to co věřitel konkrétně požadoval neměl by být problém. Rozhodně pak není určující kdo si co po cestě strhnul.

V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Zpět   |   Nahoru

TOPlist