Péče o dítě

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem je možné získat dítě do své péče. Žiju s přítelkyní a máme tří měsíční dceru.Přítelkyně má již jedno  osmileté dítě z prvního manželství a všichni máme stejné trvalé bydliště.Jelikož mi to s přítelkyní neklape, tak bych se chtěl odstěhovat a přitom si vzít svoji dceru sebou.Chtěl bych se o dceru starat a mít ji ve své péči. Jak toho docílit, jelikož je známo, že chlapi moc šancí nemají. Děkuji a s pozdravem Martin

Dobrý den

již předem Vám mohu říci, že to nebude snadné. Ale určité možnosti by zde být mohly. Předem je nutné podat na soud návrh na svěření dítěte do péče.

Tento návrh nepojímejte jako formalitu, ale je třeba ho zpracovat velmi kvalitně s ohledem a zaměřením na zájmy dítěte o které se jedná. Právě podle návrhu si na Vás rozhodující soudce udělá obrázek a názor na Vás. V návrhu je třeba zmínit všechny důležité okolnosti vztahu, vztahu k dítěti, směr výchovy dítěte, jaké máte pro něj zázemí, jak přizpůsobíte svůj volný čas. Také je vhodné vypíchnout proč by neměl soud svěřovat do péče matky apod.

V případě zájmu mě kontaktujte a zvolíme nejvhodnější strategii postupu.

S pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

Zpět   |   Nahoru

TOPlist