Nový dotaz

Dobrý den, byla jsem zaměstnancem restaurace se sidlem na jisté adrese, v zaměstnání jsem nastoupila na mateřskou dovölenou, v průběhu té můj zaměstnavatel svou činnost na uvedené adrese v me pracovní smlouvě skončil a přestěhoval se do jiného města vzdáleného 150 km od původního. V současné době jsem již dva měsíce po matěřské dovolené od 11.9.2009 a uvedený zaměstnavatel mi do současné doby nevyplatil žádné odstupné, na kterém jsme byli společně domluveni a na které mám ze zákona nárok ani jsem neobdzžela žádnou mzdu. V termínu kdy jsem měla obdrzet odsupné mi zaměstnavatel sdělil, že na dále budu jeho zaměstnancem a něják to udělá.

Chtěla

Dobrý den,

máte nárok na stejnou pozici na smluveném místě, které máte uvedené v pracovní smlouvě. Pokud není zaměstnavatel schopen tyto své povinnosti splnit musí Vám dát výpověď z organizačních důvodů a vyplatit Vám odstupné dle zákona.

Navíc je možné za určitých podmínek požadovat mzdu za dobu, kdy jste nemohla z důvodů na straně zaměstnavatele své zaměstnání řádně vykonávat.

Pokud potřebujete efektivní pomoc s vymáháním dlužné částky od zaměstnavatele a vyvinutí účinného tlaku, pak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Zpět   |   Nahoru

TOPlist