Neplpatič nájmu

Dobrý den, Jsem vlastníkem bytového domu a nájemkyně přestala platit nájem. Vznikl dluh cca 40 tis a nájemkyně odmítá podepsat dlužní úpis. Víme že pobírá soc. dávky na děti, bydlení. Lze uplatnit tento nárok na CSSZ, aby došlo ke ztrhávání těchto dávek? Dále už nemá platnou nájemní smlouvu, ale odmítá se vystěhovat. Jak mohu v tomto případě postupovat? Děkuji

Přeji příjemný večer,

v případě takto velkého dluhu Vám doporučuji neváhat a věc urychleně řešit. Máte ve smlouvě uvedeny nějaké sankce či možnosti řešení? Případně mi smlouvu můžete poslat k prostudování. Kvalitně zpracovaná smlouva, pokud možno s rozhodčí doložkou je základem úspěchu při vymáhání.

Nárok u ČSSZ uplatnit sice můžete, otázkou je, zda dávky převyšují tzv. nezabavitelné minimum a v jaké výši. Před tím je však nutné podat žalobu k soudu a násleně návrh na exekuci. V případě vystěhování neplatícího nájemníka doporučuji podat co nejrychleji návrh na vyklizení bytu a prozkoumat možnosti uzavření dodávek vody či elektřiny.

Více samozřejmě můžeme probrat při případné osobní či mailové konzultaci. Resp. při právním zastoupení, pokud budete chtít s celou věcí pomoci. Ve Vašem případě je možné využít ceny za právní služby dohodou, nebo využití některých paušálních balíčků. Samozřejmě je nutné, aby vymáhání bylo efektivní a nesmí Vás náklady za právní služby stát neúměrně draho, oproti potenciálnímu výnosu.

V případě zájmu o pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

S vřelým pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

Advokátní kancelář

Zpět   |   Nahoru

TOPlist