Neplatič

Dobrý den !

Nejprve bych Vám chtěla poděkovat za tyto stránky a pochválit Vaši fungující poradnu .

Obracím se na Vás s následujícím dotazem ohledně neplatiče v  našem SVJ. Neplatič za nic v domě neplatí a ani platit nehodlá. Na minulé schůzi k velkému úžasu všech sdělil , že existuje zákon , který říká , že jako vlastník bytu není povinnen přispívat na tzv. Fond oprav.

Ve Stanovách našeho SVJ je zakotveno , že mezi povinnosti vlastníka bytové jednotky patří pravidelně měsíčně platit určenou častku na účet společenství.

Neplatič touto svojí morálkou " nakazil "další majitelku jiného bytu , a ta již rovněž  od ledna nepřispívá do fondu , nebot se nic v domě neopravuje. Ano , ale ve fondu chybí jejich peníze , dům potřebuje rozsáhlou opravu , která se musí financovat úvěrem . Úvěr , ale zase nechtějí za tyto dva majitele platit ostatní ( je nás celkem 8 ).Prosím o sdělení , zda skutečně existuje zákon , který umožňuje to , že vlastník bytu není povinnen do Fondu oprav přispívat .Tento jejich přístup již ohrožuje chod domu a příčinou četných nesvárů mezi jednotlivými vlastníky. Děkuji

dobrý den, žádný takový zákon nefunguje. Poviností všech členů společenství vlastníků je hradit náklady spojené s údržbou společných prostor, v tomto případě fondu oprav.

Pokud neplatí, tak doporučuji důrazně je písemně k úhradě dlužných částek vyzvat. A následně podat neprodledně žalobu na plnění..V této věci Vám mohu kompletně pomoci, pokud mě budete kontaktova na: mojepoplatky@seznam.cz

 

Zpět   |   Nahoru

TOPlist