Nehoda na dialnici

Dobry den,

14.1 tohoto roku som mal nehodu na D1. V strede laveho pruhu lezala traverza (I-Profil) rozmerou 800x300x150. Policia ma neuznala vinnym . Pozadoval som nahradu skody za svoje rozbite auto od vlastnika dialnice,  ktory ma zodpovednost za stav vozovky.

Odpoved som dostal s odkazom na zakon c. 13/1997. Precital som si tento zakon a som s toho zmateny podla jedneho odstavca Vlasnik za skody zodpoveda podla ineho nie? Nemohli by ste mi prosim poradit. Samozrejme riaditelstvo silnic a dalnic CR sa odkazuje na ten za ktory nezodpovedaju.

Dakujem

Dobrý den,

k podání kvalifikované rady bych potřeboval znát více informací. Obecně má vlastník vozovky skutečně povinnost tuto udržovat, nicméně je tam to ale. Pokud je vozovka například špatně sjízdná, či se na ní objevují nějaké překážky měl by jste jet takovou rychlostí a opatrností, aby jste se jim dokázal včas vyhnout..tedy přizpůsobit jízdu stavu vozovky. Pokud se jedná o věc, která spadla například z projíždějícího automobilu, pak vlastník odpovědnost nenese. A odpovědnost je na tom, kdo překážku v místě zavinil. Samozřejmě je problém s prokazováním takové skutečnosti a označení viníka.

Zpět   |   Nahoru

TOPlist