Majetkové vyrovnání po rozvodu

Dobrý den,

prosím o radu. Během manželství manžel udělal horentní dluhy, kdy v rámci SJM jsme přišli o movitý i nemovitý veškerý majetek, kdy jsem se stala já i děti bezdomovci proti své vlastní vůli. Manžel udělal  podvodně i dluhy na moji osobu, kdy jsem se byla nucena soudně očistit. Soud mi dal prokazatelně za pravdu. Nyní jsem konečně rozvedena, žádný společný majetek nemám, jen dluhy, co udělal manžel, ale i přes vše chci pro jitotu udělat majetkové vypořádání. Vzhledem k tomu, že došlo k předlužení SJM a ani majetek dluhy nepokryl, exekutory mám stále v zádech. Jsem zaměstnanec a dle registru mě vždy vyhmátnou. Exmanžel podniká na černo někde ve stavebnictví a je obliga. Já bydlím anonymně, prostě si připadnu, jak vězeň. Už bych ráda měla práva, která mi náleží a proto hledám řešení vyrovnání majetku. Mám prosím vůbec nějakou šanci se odprostit od tohoto břemene a žít jako spořádaný občan, který se nebojí uvést adresu a pod.??

Jak vůbec sepsat žádost o majetkové vypořádání, je to v mém případě možné???

Děkuji Rebeka

Dobrý den

možné to určitě je. V první fázi je třeba zpracovat návrh dohody o vypořádání společného jmění manželů, pokud

tento nebud ze strany manžela akceptován, nezbude než se obrátit na soud s návrhem na vypořádání sjm. Soud společný majetek vypořádá ze zákona a to i v případě, kdyby se mu manžel záměrně vyhýbal.

Vše je však třeba kvalitně zpracovat, aby soud získal představu o tom, jak dluhy vznikly, kdo je způsobil, co vše tam proběhlo. Existuje možnost, že soud přikáže splácení dluhů výhradně Vašemu manželovi, který je způsobil a to dokonce na rámec hodnoty společného jmění, je však třeba toto správně navrhnout a zpracovat do návrhu.

V případě zájmu o kvalifikovanou právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Zpět   |   Nahoru

TOPlist