Dotaz na způsob obrany

Dobrý den. Obracím se s prosbou o radu jak postupovat  ve věci, kdy jsem se stal obětí podvodu: Na mé jméno si kdosi zakoupil na splátky u společnosti Credithome cosi za 15.000 a dne 1.4.2005 sepsal ve Starých Hamrech u Liberce smlouvu. Doložil to falešnými doklady (OP a ŘP) na mé jméno. Čísla dokladů s mými vůbec nesedí, jsou špatná, falešná, sedí pouze mé rodné číslo. Na smlouvě byla uvedena smyšlená adresa. Osobně mohu doložit a mám i svědky, že  dne 1.4.2005 kdy byla sepsána smlouva jsem byl služebně v Plzni.

Veškerá korespondence při upomínání chodila na  falešnou adresu, odkud se logicky vracela jako nedoručená. Nikdy jsem za celé 4 roky nic neobdržel (stačilo se podívat do zlatých stránek nebo OR a pošta by se nevracela, ale byla by mi doručena). Až toto pondělí jsem nic netuší obdržel na doručenku přímo rozhodnutí k výkonu exekuce na moji pravou adresu. Suma se navýšila na necelých 50.000 Kč. Jako oslušný a poctivý člověk a rodič 3 dětí jsem jednak zcela "rozhozen" a především mám v dnešní bezohledné době obavy, že mi bude obstaven účet nebo dorazí exekutor a bude mi chtít vydražit majetek nebo dokonce dům.

Prosím, jak se účinně bránit, abych se celé věci nejen zbavil, ale minimalizoval důsledky

Dobrý den,

především je nutné podat na policii trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z trestného činu podvodu. S tím, že policii doložte veškeré skutečnosti, které se daného případu týkají. Policie by měla následně jednat, zjistí si popis člověka, který v daný den smlouvu o půjčce uzavíral apod.

V souvislosti s podáním trestního oznámení, dejte na soud návrh na zastavení exekuce a tento návrh podpořte všemi důkazy, které máte k dispozici. S tím,že jste se stal obětí trestnéího činu apod. o stejném písemně informujte příslušného exekutora. Důležité jsou rozpory v doklade, číslech OP, trvalé bydliště, které jste nikdy takové neměl. Tyto chyby jsou tak zásadního rázu, že se daný smluvní vztah je absolutně neplatný. Smlouva totiž nesplňuje náležitosti určitosti smluvních stran apod. Asi Vám i doporučím, vzhledem ke složitosti věci navštívit a poradit se s právníkem.

 

Zpět   |   Nahoru

TOPlist