Dotaz

Prosíme, o radu jak postupovat při řešení podání předběžného opatření týkající se péče o dítě,zda je možné podat předběžné opatření týkající se užívání bytu.Jak postupovat v konkr. případě,kdy dcera vlastní s přítelem byt 1/2 podílem,jejich problémob¨vé soužití nyní vyvrcholilo, pro agresivní chování přítele dcera byla nucena odejít s vnučkou (4 roky) k nám.Přítel ji odmítá pustit domu, dnes jsme tuto situaci řešili  s Policí ČR.Tento byt zíkala dcera od M.č.Praha 6,s výběrovým řízením souvisela podmínka, že byt múže získat ten , kdo je hlášen na Praze 6 k trv. pobytu nejméně 3 roky, dcera zde bydlí od narození.Nyní tento byt splácí hypotékou, v katastru jsou tedy uvedeni oba.Přítel dcery, otec vnučky jí odmítá pustit do bytu,je to sice řešeno policií,ale přesto jsme přesvědčení, že je tuto situaci jedině možně řešit soudní cestou protože , problémy budou dále.Prosím, tedy o radu,případně doporučení  právního zastoupení ve věci vypořádání,řešení k vlastnictví bytu, zda je možnost nějakým způsobem  soudně řešit určení vlastnictví k tomuto bytu,oba jsou zde trvale hlášeni k trvalému pobytu.Je to velmi složité, doufám,že mému  poněkud zmatenému popsání porozumíte.V současné době se stěhuje úřad m.č. Prahy 6 z důvodů rekonstrukce, není ¨možné do 19.5. kontaktovat odbor péče o dítě,jak mi bylo sděleno emailem.Prosím, o doporučení jak začít toto řešit. Děkuji,s pozdravem Libuše.  

Dobrý den,

Pokud byl byt součástí SJM, pak je možné toto spoluvlastnictví vypořádat. Pokud nebude možná dohoda, pak i soudně. S návrhem buď na vyplacení druhého spoluvlastníka, nebo prodej bytu a rozdělením výtěžku.

Při vypořádání SJM je pak možné prokázat konkrétní platby, tedy kdo co investoval či zaplatil a tím se zvýší jeho podíl. Tímto by bylo možné v rámci vypořádní a např. určité částky odškodného byt získat plně do vlastnictví.

Pokud by jste potřebovali zastoupení či právní pomoc, pak se mi ozvěte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Zpět   |   Nahoru

TOPlist