Dotaz

Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat, nebo spíše poradit...Dne 17.6.2010 si můj bratr - jedná se o jeho záležitost, vyzvedl na poště dopis z Okresního soudu v Ostravě....jedná se o elektronický platební rozkaz. Kdy můj bratr má uhradit pohledávku s příslušenstvím žalobci - Kooperativa pojištovna...a dále náhradu nákladů řízení. Bratr změnil trv. bydliště  a upomínky z pojištovny mu chodili na starou adresu. Takže o situaci nevěděl..Dnešního dne ihned uhradil požadovanou dlužnou částku s příslušenstvím pojištovně...ale chci se vás zeptat, respektive požádat o pomoc... jelikož výši náhrady nákladů řízení není v bratrově moci v současné době uhradit...zda má podat odvolání proti výroku náhrady nákladů řízení nebo podat odpor proti platebnímu rozkazu?? děkuji Vám za odpověd...

Pochopil jsem z Vaší otázky, že bratr potřebuje pouze získat čas k tomu, aby opatřil prostředky na úhradu právního zastoupení a dalších nákladů žalobci. Je to tak? Jinů důvod totiž případný odpor mít nemůže ,protože pohledávka byla oprávěná a bratr ji měl zaplatit. Pojišťovna tak má na všechny uvedené náhrady právo.

Podání odporu, který musí být odůvodně získá bratr pouze čas částku na náklady získat. V jiném případě by to nemělo smysl.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Zpět   |   Nahoru

TOPlist