Dluhy z podnikání a jejich dopad na manželství

Dobrý den. Chci se zeptat, jak je to s dluhy z podnikání jako OSVČ. Jedná se mi o to, zda je nějakým způsobem ohrožena ideální 1/2 RD manželky, který nabyla před uzavřením manželství ( 7 roků před manželstvím ). Manželka chce, abych si změnil trvalý pobyt a odstěhoval se. Já to udělám, ale jde mi o to, jestli jí to doopravdy pomůže. Myslím si, že jsem jí tím svým podnikáním ublížil již dost a byl bych nerad, aby kvůli mě trpěla ještě dále.

Jde mi o to, že některé dluhy jsou již v exekuci, další tam směřují a nechci rodinu již dál trápit. Jeden exekutor mi nedávno řekl, že kdybych neměl v RD trvalý pobyt, tak že by do RD nevstoupil. Je to pravda nebo ne? Vím že svoji situaci vyřeším, ale budemi to trvat ještě tak 3 - 4 roky. Nedávno jsem také měl v ruce rozhodnutí soudu, že manželka nemusí platit dluhy po svém manželovi z podnikání, protože nebyla osobně přítomna u jednání manžela se svými obchodními partnery a ani se na podnikání nijak nepodílela.

Děkuji Vám mnohokrát za Vaši odpověď.

Dobrý den,

ohrožena by neměla být polovina domu, který je ve výhradním vlastnictví manželky. Ohroženy však mohou být Vaše společné příjmy, účty či vybavení domácnosti. To že exekutor nevstoupí do domu, kde nemá dlužník trvalé bydliště je nesmysl. Pokud by se tímto exekutoři řídili, tak by nikdy nemohli exekuci movitých věcí provést. Naopak je pravdou, že exekutor má právo provést exekuci movitých věcí v místě, kde má zato, že dlužník může mít svůj majetek, a který užívá nebo užíval a v tomto případě je to ještě posíleno o fakt, že se může exekutor uspokojit vymáháním zařízení v domě, které je v sjm a to mu přítomnost manželky v domě umožnuje.

Věc bych tedy nějakým způsobem pořešil. Pokud budete mít zájem kontaktujte mě na mail níže.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Zpět   |   Nahoru

TOPlist