Advokátní úschova

Přeji pěkný den,

mám dotaz, co se stane v situaci, kdy je  kupní cena bytu uložena v advokátní úschově, je proveden převod bytu na katastru nemovitostí  na nové majitele a advokát uložené finanční prostředky nevyplatí prodávajícím ve smyslu advokátní úschovy. Je v tomto případě  nějaká "páka" na advokáta aby peníze vyplatil ( kromě soudu) a zda byt zůstane kupujícím, či musí být vrácen.  Kdo se případně soudí s advokátem, prodávacící či kupující.

Předem děkuji za odpověď

K.

Dobrý den,

jednalo by se o závažné porušení povinností advokáta a mohla by zde být na místě i kárná stížnost k české advokátní komoře. Předpokládám, že existovala smlouva o advokátní úschově, která uvěděla podmínky pro vyplacení zmíněné částky. Pokud je to tak, bylo splnění podmínek advokátovi prokázáno, tedy předloženy nutné předpisy apod?

Pokud to vše bylo splněno, pak myslím zcela dobře zafunguje výzva od jiného advokáta k vyplacení finančních prostředků z úschovy, kde se advokát poučí o možných následcích spojených s nevyplacením peněžních prostředků. S advokátem se soudí ten měl mít z těchto finanční prostředků prospěch, tedy kdo je oprávněn inkasu těchto peněz, tedy prodávající.

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Zpět   |   Nahoru

TOPlist